головна
    про нас
   наші проекти
пошукові загони клубу
   контакти   20.09.2013 року - до 70-річниці форсування Дніпра.

   Тридцять одного героя-визволителя Києва було поховано в Балико-Щученці


    До 70-ї річниці форсування Дніпра та початку боїв за визволення Києва 20 вересня 2013 року в селі Балико-Щученка Кагарлицького району Київської області відбулось урочисте поховання 31 бійців та командирів Червоної армії, які загинули тут у вересні-жовтні 1943 року, визволяючи Київ. Завдяки Київському історико-патріотичному клубу "Пошук" ще 31 героя було повернуто з небуття. 70 років пролежали вони, не поховані, в київський землі, доки їх не знайшли пошукові загони Київського історико-патріотчного клубу "Пошук". Проводити в останній путь воїнів, що ціною власного життя забезпечили нам та нашим нащадкам вільне та мирне сьогодення, прийшли представники районної влади, представники ветеранських організацій, молодь та школярі.
   Голова Кагарлицької райдержадміністрації Іван Шевченко звернувся до присутніх, відзначивши важливість роботи пошуковців, зокрема, він сказав, що всім місцевим жителям добре відомо, як багато радянських солдат лишилися лежати непохованими на полях, лісах та на дніпровських схилах. Саме тому слід щиро подякувати пошуковцям, які ведуть цю необхідну роботу за покликанням серця.
   Голова ради клубу "Пошук" Святослав Крижевич розповідає:
   - Київський клуб "Пошук" - найстаріша та найпотужніша пошукова організація Київської області. Пошуково-меморіальною роботою клуб займається з 1978 року. Кожен рік ми знаходимо та урочисто ховаємо захисників нашої Батьківщини, що лишились там, де застала їх смерть - без належного поховання, лишаючись для рідних зниклими без вісті. А ми знаходимо їх, повертаємо з небуття їх імена, урочисто ховаємо з військовими почестями та церковною відправою. В околицях села Балико-Щученка ми працюємо давно - з 2005 року. За цей час вже знайшли тут та перепоховали більше 300 бійців, що загинули тут під час запеклих боїв на Букринському плацдармі.
   Розповідає керівник пошукових робіт Київського історико-патріотичного клубу «Пошук» Андрій Парахоня:
   - Ми будемо продовжувати нашу роботу. Плацдарми південніше Києва були місцем жорстоких боїв, і масштаб втрат радянської сторони в них ще досі остаточно не з’ясований. Мова йде про понад 500 тис. загиблих та зниклих без вісті. Нажаль, більшість з тих, кого ми знаходимо, так і лишаються невідомими через відсутність в радянський армії на той період смертних медальйонів.
   Крім того, я хочу подякувати відповідальному секретареві Державної міжвідомчої комісії з питань увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ярославу Олександровичу Жилкіну. Завдяки роботі нової державної комісії оформлення всіх необхідних документів для пошуковців значно спростилося, а значить, більше часу та сил буде віддано пошуковій роботі!

   Також участь у заході взяли заступники голови райдержадміністрації, голова районної ради Віктор Бевз, в.о. голови м.Ржищів Юрій Терещенко, ветерани Великої Вітчизняної війни, учасники партизанського руху, керівники організацій, підприємств та установ району, жителі, молодь та школярі, поминальну панахиду відслужив настоятель Свято-Михайлівського храму с.Уляники отець Віталій.